Za nami kolejny już, bo piętnasty (15), finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce „60 punktów na 6”. W tym roku szkolnym pod hasłem „Wybitne Wielkopolanki na przestrzeni dziejów”. Od 1 marca do 8, Dzień Kobiet!, uczennice i uczniowie z 20 poznańskich szkół, wypełniali książeczki konkursowe.
W czwartek, 21 marca, finaliści z klas 4-8 spotkali się w naszej szkole. Do walki o tytuł „Znawcy Historii Regionu” w kategorii 4-6 i 7-8 stanęło 31 drużyn. Do rozwiązania były 3 zadania a do zdobycia maksymalnie 30 punktów.
Konkursy Rok Szkolny 2023/2024
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu i Wielkopolsce "60 punktów na 6"
KONKURS DLA KLAS 4-8 !!!
W tym roku zapraszamy do zabawy pod hasłem
„Wybitne Wielkopolanki na przestrzeni dziejów”.
Wybitny czyli wyróżniający się spośród innych w jakiejś dziedzinie. W tym roku chcielibyśmy zaprezentować sylwetki kobiet, które swoimi dokonaniami zdołały zaistnieć na kartach historii. Królowe, wynalazczynie, żołnierki, naukowcy, podróżniczki , lekarki.
Etap rejonowy konkursu “Wolna Elekcja 2023”
Gra powstała, by uczcić 450. rocznicę historycznych wyborów polskiego króla.
W piątek, 17 listopada, spotkali się w naszej szkole reprezentanci 23 szkół podstawowych i średnich z woj. Lubuskiego i wielkopolskiego. Jak wyglądała gra zobaczcie w fotorelacji.
“Wolna elekcja 2023”
Wolna elekcja to wydarzenie, które ukształtowało podstawowe elementy polskiej tożsamości politycznej, a zarazem doskonała okazja, by zaangażować młodzież w myślenie o uniwersalnych wartościach, które niesie ta historia: demokracji, wolności, odpowiedzialności, a także solidarności i tolerancji”.
Konkursy Szkolne
Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych
Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński we współpracy z Telewizją Polską S.A. Oddział w Poznaniu, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu organizuje konkurs „Moje powstańcze korzenie. Powstanie Wielkopolskie we wspomnieniach rodzinnych”.
Inicjatywa została objęta patronatem prezesa Instytutu Pamięci Narodowej dr Karola Nawrockiego. Ma na celu pobudzić zainteresowanie wśród młodych ludzi historią najnowszą Polski, przybliżyć jej drogę do niepodległości, zwrócić uwagę na znaczenie powstania wielkopolskiego w losach naszego
kraju, a także kształtować takie wartości jak wolność, patriotyzm i poczucie przynależności.
Konkurs „ Żywe Powstanie “
Konkurs „Żywe Powstanie” to jedno z niewielu takich przedsięwzięć w regionie, które promuje Powstanie Wielkopolskie. Chcemy, aby historia Powstania Wielkopolskiego, promowana poprzez konkurs "Żywe Powstanie", była historią wszystkich Polaków.
Informacje o Konkursie.
„Z Wielkopolski do Wolnej Polski”
„Z Wielkopolski do Wolnej Polski” – rusza konkurs historyczny Enei
1 października rozpoczął się konkurs historyczny poświęcony bohaterom Powstania Wielkopolskiego. Do udziału w nim zaproszeni są pasjonaci dziejów Polski z klas 7 i 8 szkół podstawowych z terenów działania Grupy Enea. Na zwycięzców czekają cenne nagrody, m.in.: laptopy, tablety oraz deskorolki i hulajnogi elektryczne. Organizatorem konkursu jest Enea.
Prace konkursowe należy wykonać i przesłać do 29 października 2021.
Wszystkie niezbędne informacje na Librusie.
Wojewódzki Konkurs Historyczny 2021-2022
Tak jak poprzednim roku grupa pasjonatów z naszej szkoły przygotowuje się do kolejnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Są wśród nich „doświadczeni gracze”. Informacje historyczne, jakimi w tym roku powinien wykazać się uczestnik konkursu na następnej stronie. Zapraszam do zapoznania się z informacjami
M.Sz.
Edycja XIII. Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
W grudniu odbyły się w szkole eliminacje do etapu powiatowego konkursu. Miały formę zdalną.
Oto nasi tegoroczni reprezentanci, którzy w marcu powalczą o główną nagrodę.
Więcej ...
Regulamin XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”
Cele konkursu:
- popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
- ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości
- rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją
Wyniki konkursu ” Historia w Pudełku”
W listopadzie 2020 r., po raz drugi, odbył się w szkole Konkurs „Historia w pudełku”. Wzięli w nim licznie udział uczniowie z klas 4-7.
Dziękuję wszystkim uczniom, którzy tak aktywnie przystąpili do naszego Konkursu. W Galerii na stronie Historia w Dwudziestce można podziwiać ich prace. Wszystkie łączy wspólny temat- Zwycięskie bitwy Polaków.
II szkolny Konkurs “Historia w pudełku” Galeria
Galeria - II szkolny Konkurs "Historia w pudełku" 2020/2021
Zwycięskie bitwy Polaków
Regulamin “Historia w Pudełku” 2020/2021
Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie
" Historia w pudełku".
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu.
Historia w pudełku- finał konkursu
W czasie pandemii udało sie przeprowadzić szkolny konkurs historyczny.Przybrał on trochę inną forme niż pierwotnie zakładano. Uczniowie zamiast gotowej pracy przesłali jej fotografie.
A oto niektóre prace konkursowe "Historia w pudełku". Uczniowie klas 4-8 wybierali sobie wydarzenie z historii, które umieszczali w niedużym pudełku.
W takim pudełku znajdowała się makieta wydarzenia, postacie oraz opis. Efekty prac są wspaniałe. Uczniów zainteresowały takie wydarzenia jak: bitwa pod Grunwaldem, lądowanie na księżycu, II wojna Światowa, chrzest Mieszka I, podpisanie edyktu nantejskiego, powstanie warszawskie, a nawet ścięcie Karola I Stuarta.Szkoda tylko, że nie możemy ich podziwiać w szkolę....
Historia w Pudełku
Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie " Historia w pudełku".
Regulamin
1. Konkurs jest przeznaczony dla klas 4-8.
2. Należy przedstawić dowolne wydarzenie historyczne w pudełku (np: w pudełku po butach).
3. Na wewnętrznej stronie wieczka pudełka należy przedstawić makietę przestrzenną wydarzenia oraz informację o wydarzeniu, na wierzchu pudełka należy umieścić tytuł pracy.
4. Oceniany będzie pomysł, atrakcyjność pracy, estetyka wykonania, różnorodność użytego materiału oraz przedstawienie wydarzenia historycznego.
5. Prace należy przekazać nauczycielom historii do 23.03.2020r.
6. Najlepiej wykonane pracę zostaną nagrodzone i wystawione w Domu Kultury Jagiellonka.
Koordynatorem konkursu jest pani Agata Szuba.
Regulamin I Międzyszkolnego Konkursu Królewscy Patroni Piątkowskich Osiedli 2019/2020
Regulamin I Międzyszkolnego Konkursu
Królewscy Patroni Piątkowskich Osiedli
2019/2020
1. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Poznaniu. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak
2. Celem konkursu jest:
- popularyzowanie wiedzy o mieście rodzinnym,
- rozwijanie zainteresowania historią Polski,
- kształtowanie poczucia własnej tożsamości,
- rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji i selekcji materiału oraz pracy w zespole,
- zacieśnianie więzi z małą ojczyzną